Projekt GEODESOLA

Projekt GEODESOLA

Witamy w projekcie GEODESOLA! Mamy przyjemność zaprezentować Wam wirtualny przewodnik o zrównoważonym rozwoju będący zbiorem sześciu esejów opracowanych przez geografów – pracowników i absolwentów – z Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Polskim Towarzystwem Geograficznym.

Jeżeli chcielibyście uporządkować podstawowe wiadomości o koncepcji zrównoważonego rozwoju, ale także zapoznać się z efektami naukowej współpracy UW z instytucjami partnerskimi z Ameryki Łacińskiej w tej tematyce, to dobrze trafiliście! Chcemy podzielić się z Wami wiedzą i doświadczeniami, a naszą formą przekazu są krótkie eseje. Będzie rzetelnie i opisane przystępnym językiem.

Pierwszy esej jest wprowadzeniem w zagadnienie zrównoważonego rozwoju. Kolejne opierają się na przykładach latynoamerykańskich. Eseje będą sukcesywnie dodawane na tę stronę aż do 17 marca 2021 r., kiedy to rozpocznie się Międzynarodowy Kongres Geografów i Latynoamerykanistów nt. zrównoważonego rozwoju na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW.

Działania są częścią projektu GEODESOLA dofinansowanego ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) z programu „Promocja Zagraniczna”