Geografia – pasja od dziecka, inspiracja na całe życie

Geografia – pasja od dziecka, inspiracja na całe życie

Geografia - pasja od dziecka, inspiracja na całe życie Dzięki staraniu Oddziału Olimpijskiego, rozpoczynamy projekt „Geografia – pasja od dziecka, inspiracja na całe życie” realizowanego w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II. W roku szkolnym 2023/2024 przeprowadzamy jubileuszową, 50. edycję Olimpiady Geograficznej. Aby godnie uczcić tę okazję, chcemy podzielić się naszą pasją i historią Olimpiady oraz pokazać, za co kochamy geografię.

O projekcie „Geografia – pasja od dziecka, inspiracja na całe życie”

W ramach projektu powstaną:

  1. Seria wykładów „Co robią geografowie?” – spotkania online z geografami zajmującymi się różnymi aspektami życia codziennego;
  2. Podsumowanie 50. lat działania Olimpiady Geograficznej na rzecz popularyzacji nauk geograficznych.

Bogata historia Olimpiady Geograficznej będzie dostępna w internecie – poprzez wirtualne Muzeum Olimpiady Geograficznej, w którym zbierzemy pamiątki, zdjęcia i dane o przeszłych edycjach Olimpiady. Uczestnicy tegorocznych zawodów będą mieli okazję zapoznać się z historią również dzięki wystawom posterowym, które zaprezentujemy na zawodach II I III etapu.

Finansowanie

Projekt „Geografia – pasja od dziecka, inspiracja na całe życie” dofinansowany jest ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II.