„Historia Ziemi” – nowe wydanie kultowej publikacji

Historia Ziemi Dla wielu entuzjastów geologii historycznej, „Historia Ziemi” to pozycja obowiązkowa, która od pierwszego wydania cieszyła się olbrzymią popularnością. Ta wyjątkowa książka stała się źródłem inspiracji dla wielu badaczy i studentów, przekazując wiedzę o ewolucji naszej planety w bardzo przystępny sposób. Przez lata służyła jako niezastąpione narzędzie edukacyjne w salach wykładowych i pracowniach badawczych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników, autorzy przygotowali limitowaną edycję, wzbogacając ją o najnowsze odkrycia i tak potrzebne aktualizacje danych, wykresów, tabeli i diagramów. Nowa edycja to nie tylko kompendium wiedzy, ale również pięknie ilustrowane dzieło, które zachwyci każdego miłośnika historii Ziemi.

Historia Ziemi w nowej odsłonie

„Historia Ziemi” przedstawia nie tylko przekrojowe spojrzenie na rozwój naszej planety od chwili jej powstania. To również opowieść o ewoluującym życiu, globalnych zmianach klimatycznych oraz fascynujących zjawiskach geograficznych. Autorzy z niezwykłym zaangażowaniem przedstawiają powiązania pomiędzy fizyczną i biologiczną historią Ziemi, integrując te dane w atrakcyjny dla czytelnika sposób. Dzięki temu odbiorcy mogą w pełni zanurzyć się w dzieje naszej planety, odkrywając echa dawnych epok i zmian geologicznych.

Stanley S.M., & Luczaj J.A. (2023). Historia Ziemi: Edycja limitowana. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN

Warto podkreślić, że publikacja ta, przy całej swojej merytorycznej zawartości, zachwyca również bogactwem ilustracji i grafik, które dodają kolorytu i ułatwiają przyswajanie treści.
Pierwsze dziesięć rozdziałów książki stanowi doskonałe wprowadzenie dla mniej zaawansowanych odbiorców. Kolejne rozdziały prowadzą czytelnika przez dany przedział czasu geograficznego, rozpoczynając od ogólnych tematów, takich jak charakterystyka życia na Ziemi czy globalna paleogeografia, a kończąc na ważnych zdarzeniach regionalnych.

Najnowsze dane

To, co wyróżnia limitowaną edycję książki „Historia Ziemi”, to przede wszystkim aktualizacje. Książka została wzbogacona o najnowsze badania, odkrycia i teorie. Zmienione i uaktualnione fotografie, nowe definicje ważnych terminów oraz zaktualizowane interpretacje zmian klimatycznych to tylko niektóre z licznych nowości, które czekają na czytelników w tym wydaniu. Należą do nich:

  • ponad tysiąc poprawek w tekście oraz opisach grafik,
  • całkowicie odświeżony zestaw zdjęć,
  • zaktualizowana skala geologiczna, która uwzględnia okres czwartorzędu,
  • najnowsze hipotezy dotyczące epizodów masowego wymierania gatunków,
  • kompleksowa ocena hipotezy dotyczącej Ziemi jako kuli śnieżnej,
  • poszerzone omówienie zależności czasowych, bazujących na badaniach uskoków geologicznych i ksenolitów,
  • nowo przyjęte definicje kluczowych terminów,
  • najnowsze interpretacje zmian klimatycznych w okresie kenozoicznym,
  • ostatnio opublikowane badania dotyczące ewolucji człowieka,
  • zaktualizowane zgodnie z aktualnymi badaniami sekcje dotyczące genezy życia i różnorodności biologicznej.

Nie tylko dla studentów geografii

Mimo że „Historia Ziemi” jest podręcznikiem akademickim, jej przejrzystość, staranny układ oraz nowatorski sposób przedstawiania danych sprawiają, że jest to doskonała propozycja nie tylko dla studentów geografii. Dzieło to przekracza ramy tradycyjnego podręcznika, stając się inspirującą lekturą dla szerokiego grona czytelników. Osoby z różnych środowisk i specjalizacji znajdą w niej bogate źródło wiedzy o przeszłości Ziemi i jej nieustannie zmieniającym się krajobrazie. Nauczyciele, uczniowie szkół średnich, a także wszyscy zainteresowani naukami przyrodniczymi z pewnością docenią wartość tej publikacji. Dzięki niej można nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale również na nowo zachwycić się pięknem i tajemnicami naszego świata.

Zachęcamy do zapoznania się z tym wyjątkowym dziełem i odkrywania fascynującej historii naszej planety na nowo. „Historia Ziemi” dostępna jest w dwóch wersjach: jako edycja limitowana w twardej okładce oraz w miękkiej oprawie.