Z przyjemnością informujemy, że możliwa jest rejestracja na XXVII Kongres FIG, który odbędzie się w dniach 11-15 września 2022 w Warszawie. Kongres organizowany jest przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich i Międzynarodową Federację Geodetów (FIG). Organizatorzy będą mieli przyjemność gościć uczestników Kongresu w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre w Warszawie. Dla Polski to wyjątkowa okazja do promocji kraju na arenie międzynarodowej. Dla środowiska geodezyjnego w Polsce to ogromny zaszczyt i sposobność do przedstawienia swoich osiągnięć swoich środowisku międzynarodowemu.
Rejestracja na XXVII Kongres FIG
Kongres FIG ma na celu wymianę poglądów, doświadczeń oraz dobrych praktyk. Kongres będzie miał charakter stacjonarny, z elementami konferencji hybrydowej (transmisja wybranych sesji). Uczestnicy zdalni nie będą jednak mieli możliwości prezentacji referatów i uczestniczenia w każdej z sesji. Termin wrześniowy Kongresu ma być gwarantem planów organizacji wydarzenia w formie bezpośredniego spotkania, za co trzymamy kciuki. Jesteśmy przekonani, że się uda.
Rejestracja na XXVII Kongres FIG odbywa się przez system elektroniczny dostępny na stronie Kongresu.
Organizatorzy przewidzieli różnorodne formy opłat, gwarantujące jedno- lub kilkudniowy udział w Kongresie na równoległych sesjach naukowych oraz wystawie sponsorów prezentujących sprzęt i oprogramowanie geodezyjne, a także lunche i przerwy kawowe oraz materiały konferencyjne. Dla polskich uczestników z racji wahań kursu euro i dla ułatwienia płatności w polskiej walucie, organizatorzy zaproponowali specjalnie przygotowane korzystniejsze opłaty w złotówkach.
Ramowy program XXVII Kongresu FIG
Znamy już ramowy program Kongresu FIG 2022. Więcej szczegółów dotyczących programu ogłoszone będzie, gdy ustalone zostaną nazwy sesji plenarnych i równoległych sesji technicznych. Przewiduje się sesje z dłuższymi i krótszymi wystąpieniami, a także panele dyskusyjne, dla których inspiracją będą prezentacje wideo. Ogółem wpłynęło aż 430 zgłoszeń, z czego 60 z Polski. Jest to bardzo dobry wynik i bardzo za wszystkie zgłoszenia już dziękujemy. Większość z nich to referaty środowiska akademickiego, ale nie brak będzie też polskich akcentów z administracji i głosu firm komercyjnych.