Wielkimi krokami zbliża się GeoNight 2024!

Kalendarz dnia 5 Kwi 2024

GeoNight 2024 Wielkimi krokami zbliża się GeoNight 2024! Komitet organizacyjny ósmej edycji GeoNight zdecydował się zaproponować dwa możliwe terminy organizacji wydarzeń. Dlatego też w przypadku edycji GeoNight 2024 wydarzenia będą mogły odbyć się w piątek 5 kwietnia lub w piątek 12 kwietnia 2024 r.

Aby zgłosić propozycję wydarzenia, do 5 lutego włącznie należy wypełnić formularz online: https://www.geonight.net/propose-an-event-for-the-2024-geonight-edition/.

W 2024 roku odbędzie się 8. edycja „GeoNight / Nuit de la Géographie”. Inicjatywa została zainaugurowana w 2017 r. przez Francuski Narodowy Komitet Geograficzny. Idea szybko uzyskała wsparcie Asocjacji Europejskich Towarzystw Geograficznych EUGEO i Międzynarodowej Unii Geograficznej IGU. Z biegiem lat do tej pięknej inicjatywy dołączyły kolejne kraje. Ideę od lat wspiera również Polskie Towarzystwo Geograficzne. Na całym świecie zorganizowano setki wydarzeń mających na celu promowanie geografii i geografów wśród wielu tak wielu ludzi i środowisk.

Głównym celem wydarzeń GeoNight 2024 (podobnie jak wcześniej) jest promocja geografii i geografów wśród ogółu społeczeństwa (a nie tylko naukowców) jednego wieczoru w roku, jednocześnie na całym świecie. Wydarzenia te można organizować w formule tradycyjnej, zdalnej lub hybrydowej. Jeśli zdecydujecie się na organizację wydarzeń online, można rozważyć różne działania, takie jak między innymi: wykłady, podcasty, konkursy na plakaty lub zdjęcia, wirtualne spacery po miastach, quizy. Po prostu bądźcie kreatywni, jak zawsze!

Kilka lat temu Włoskie Stowarzyszenie Geografów uruchomiło stronę internetową https://www.geonight.net/ – juź dzisiaj odwiedź stronę aby zobaczyć wydarzenia zorganizowane w ubiegłym roku. Strona gromadzi informacje na temat organizowanych wydarzeń oraz kluczowych zasad GeoNight. Oczywiście, w najbliższej edycji ponownie skorzystamy z tej platformy – centralnego miejsca obchodów GeoNight.