Otwarte Warsztaty Geograficzne „Berlin 2023”

Kalendarz dnia 20 Sie 2023

Oddział Wrocławski i Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Geograficznego zapraszają na Otwarte Warsztaty Geograficzne „Berlin 2023” w dniach 20-27 sierpnia 2023. Wiodącym tematem warsztatów będzie „Wielokulturowość Berlina jako determinanta jego rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturowego”. Tematy dodatkowe to „Komunikacja miejska jako element infrastruktury gospodarczej Berlina” oraz „Rola kart turystycznych w promocji Berlina”.

Otwarte Warsztaty Geograficzne „Berlin 2023” – Program

Berlin 2023 Otwarte Warsztaty Geograficzne „Berlin 2023” mają niezwykle bogaty prorgam. W stolicy Niemiec spędzimy cały tydzień (od niedzieli do niedzieli), noclegi zarezerwowane zostały w hotelu City Hotel Berlin East, który znajduje się w jednej z najciekawszych dzielnic miasta – Prenzlauer Berg. Po Berlinie oraz okolicach (w tym po Poczdamie) będziemy poruszać się świetnie zorganizowaną komunikacją publiczną – metrem, koleją S-Bahn, autobusami, tramwajami, a także statkiem i kolejką linową. Skorzystamy w tym celu ze zintegrowanej karty turystycznej Berlin Welcome Card All Inclusive, ważnej od poniedziałku rano do północy z soboty na niedzielę. Oprócz nieograniczonej liczby przejazdów komunikacją miejską i podmiejską oferuje ona wstępy bez dodatkowej opłaty do 30 najważniejszych atrakcji Berlina – w tym na wieżę telewizyjną, do wszystkich muzeów Wyspy Muzeów, Panoramy Muru Berlińskiego Assisi, 2,5-godzinny rejs statkiem, zwiedzanie Berlina i Poczdamu autokarem wycieczkowym Hoop-and-hoop, jak również zniżki do 180 innych atrakcji Berlina (oprócz muzeów także zniżki w restauracjach, sklepach i innych atrakcjach).

Oczywiście nawet mimo tygodniowego pobytu nie damy rady zobaczyć wszystkiego – program warsztatów został tak zaplanowany, aby oprócz wspólnego codziennego zwiedzania oraz programów integracyjnych każdy z uczestników miał również czas na samodzielne peregrynacje po Berlinie i odwiedzenie miejsc, które szczególnie go interesują. W sobotę 26 sierpnia (przedostatni dzień naszego pobytu) w Berlinie odbędzie się Wielka Noc Muzeów, do uczestnictwa w której wszyscy jesteśmy zaproszeni.

Otwarte Warsztaty Geograficzne „Berlin 2023” – Informacje organizacyjne

Odpłatność za udział wynosi 1750 zł (w pokoju 2- lub 3-osobowym) lub 2600 zł (w pokoju 1-osobowym). Cena obejmuje: 7 noclegów ze śniadaniami (pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z łazienkami; liczba pokoi 1-osobowych ograniczona) w hotelu City Hotel Berlin East, obsługę przewodnicką i ubezpieczenie. Obsługą warsztatów „Berlin 2023” od strony organizacyjnej zajmuje się biuro turystyczne Euro-Bus z Wrocławia. Zaliczkę w kwocie 550 zł (w pokoju 2- lub 3-osobowym) lub 800 zł (w pokoju 1-osobowym) trzeba wpłacić na konto biura do końca czerwca (nr konta uczestnicy otrzymają po przysłaniu karty zgłoszenia), pozostałą kwotę w dniach 1-4 sierpnia, również na konto biura. Na życzenie biuro wystawia faktury.

Na miejscu w Berlinie odpłatność za koszty programu wynosi 400 euro, pokrywa ona: kartę Berlin Welcome Card All Inclusive (koszt tygodniowej karty na Berlin i Poczdam to 169 euro), wstępy do wszystkich wspólnie zwiedzanych obiektów (także tych, których karta BWC nie obejmuje) i udział w innych atrakcjach oraz 3 wspólne kolacje. Dojazd do Berlina – we własnym zakresie (autobusem, pociągiem lub samochodem). Samochód można zostawić na przyhotelowym, strzeżonym, płątnym parkingu.

Materiały do pobrania