XX Warsztaty z Geografii Społeczno-Ekonomicznej

Kalendarz dnia 1 Lip 2019

Katedra Geografii Ekonomicznej Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego oraz Katowicki Oddział Polskiego Towarzystwa Geograficznego zapraszają na jubileuszowe XX Warsztaty z Geografii Społeczno-Ekonomicznej, które odbędą się w Sosnowcu w dniach 1-3 lipca 2019 roku.

Warsztaty koncentrują się na szeroko rozumianej tematyce geografii społeczno-ekonomicznej oraz gospodarki przestrzennej. Zasadniczym celem Warsztatów jest doskonalenie warsztatu naukowego geografów oraz specjalistów z innych dziedzin związanych z badaniami przestrzennymi i społeczno-ekonomicznymi. W konferencji uczestniczą zarówno początkujący badacze jak i osoby z wieloletnim stażem naukowym. W przeciwieństwie do tradycyjnych konferencji naukowych, na Warsztatach duży nacisk położony jest na dyskusję, integrację środowiska naukowego oraz możliwość wymiany doświadczeń. W szczególny sposób wspierane są osoby starające się o awans naukowy.

Koszt udziału w Warsztatach wraz z wycieczką i noclegami wynosi 400 zł. W cenie zawarty jest ponadto: wieczorek integracyjny oraz wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje, przerwy kawowe). Tegoroczna wycieczka poprowadzona zostanie szlakiem kolonii i osiedli patronackich konurbacji katowickiej, które stanowią ważny element dziedzictwa kulturowego regionu o przemysłowej przeszłości, trwalszy od samych zakładów przemysłowych, dla pracowników których powstały. Zgłoszenia wraz z propozycjami tematów wystąpień przesyłać można do 14 czerwca 2019 roku.

Materiały: