XVI Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji

Kalendarz dnia 28 Kwi 2022

W dniach 28-29 kwietnia 2022 roku, po ośmiu latach Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji powróci na Politechnikę Warszawską. Podczas XVI edycji konferencji, odbywającej się w ramach działania Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji (OKSG), w stolicy spotkają się studenci kierunków geodezyjnych z najlepszych polskich uczelni. Gospodarzem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „GEOIDA”. Tegoroczna edycja konferencji odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Istniejący od 2002 roku przy Stowarzyszeniu Geodetów Polskich OKSG zrzesza dziesięć organizacji naukowych, funkcjonujących na dziewięciu uczelniach z całego kraju. Są to:

  • Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „GEOIDA”,
  • Koło Naukowe Geodetów „Dahlta” Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie,
  • Koło Naukowe Geodetów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie,
  • Studenckie Koło Naukowe Geodetów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu,
  • Koło Naukowo-Badawcze GIS Politechniki Wrocławskiej,
  • Międzynarodowe Koło Geodezji Satelitarnej i Nawigacji „GeoSiN” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,
  • Koło Naukowe Studentów „GeoPixel” Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie,
  • Geodezyjne Koło Naukowe „Equator” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie,
  • Koło Naukowe Geodezji i Kartografii „METIRI” oraz Koło Naukowe Hydrografii Morskiej Akademii Morskiej w Szczecinie.

Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji Stowarzyszenie Studentów „GEOIDA” już po raz czwarty w 20-letniej historii Klubu zostało gospodarzem największego przedsięwzięcia OKSG, jakim jest coroczna Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji. Umożliwia ona wymianę doświadczeń naukowych oraz zaprezentowanie najciekawszych projektów z dziedziny geodezji. Tworzy także pole do nawiązywania cennej współpracy z firmami branżowymi, wspierającymi studencką działalność naukową. Poza ogromnym wyróżnieniem, jakim jest organizacja największej w Polsce konferencji dla studentów z branży geodezji, geoinformatyki i kartografii, tegoroczna edycja jest szczególnie ważna. Wydarzenie będzie jednocześnie uczczeniem 20-stej rocznicy powstania Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji.

Tradycyjnie konferencja będzie dzielić się na sesję referatową i posterową. Przedstawione prace poddane zostają ocenie komisji, której zadaniem jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej wartościowych naukowo i najlepiej przygotowanych projektów. Niezmiennym elementem konferencji jest również uroczysty bankiet, który odbędzie się 28 kwietnia. Pozwala on zintegrować środowiska akademickie zrzeszonych w OKSG uczelni oraz zaproszonych gości.

Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji jest obecna na Facebooku. Zapraszamy też do obserwowania fanpage’ów OKSG oraz Stowarzyszenia Studentów „GEOIDA”.