XXVII Kongres FIG w Warszawie: 11-15 września 2022

Kalendarz dnia 11 Wrz 2022

Kongres FIG W dniach 11-15 września 2022 w Warszawie odbędzie się XXVII Kongres FIG, organizowany przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich i Międzynarodową Federację Geodetów (FIG). Organizatorzy będą mieli przyjemność gościć uczestników Kongresu w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre w Warszawie. Dla Polski to wyjątkowa okazja do promocji kraju na arenie międzynarodowej. Dla środowiska geodezyjnego w Polsce to ogromny zaszczyt i sposobność do przedstawienia swoich osiągnięć swoich środowisku międzynarodowemu.

Kongres FIG – Cele

Kongres FIG ma na celu wymianę poglądów, doświadczeń oraz dobrych praktyk. W związku z tym, osoby, które chciałyby podzielić się swą wiedzą i doświadczeniem w zakresie geodezji i kartografii serdecznie zapraszamy do zgłaszania wystąpień. Streszczenia (250-500 słów) przesyłać należy do 31 stycznia 2022 r. Na pełną wersję (do 15 stron) zaakceptowanych materiałów organizatorzy oczekiwać będą do 1 kwietnia 2022 r. Wzorem wcześniejszych edycji Kongresów, indeksowane one będą w renomowanych bazach (Web of Science, Scopus). Organizatorzy uzyskali zgodę FIG na publikację pokonferencyjną rozszerzonych wersji artykułów konferencyjnych lub wersji w języku polskim w punktowanych czasopismach Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Mowa o Przeglądzie Geodezyjnym i Archiwum Fotogrametrii, Kartografii i Teledetekcji. Ponadto, wybrane materiały zostaną zaproszone do publikacji w renomowanym Survey Review. Więcej informacji na temat samej procedury zgłoszeń znaleźć można na stronie kongresu.

Informacje organizacyjne

XXVII Kongres FIG: Cennik

W styczniu/lutym 2022 r. uruchomimy rejestrację na Kongres FIG. Organizatorzy przewidują różnorodne formy opłat. Możliwy będzie jedno- lub kilkudniowy udział w Kongresie na równoległych sesjach naukowych oraz wystawie sponsorów prezentujących sprzęt i oprogramowanie geodezyjne. W ramach opłaty zagwarantowane będą lunche i przerwy kawowe oraz materiały konferencyjne. Dla polskich uczestników – z racji wahań kursu euro i dla ułatwienia płatności – organizatorzy zaproponowali specjalnie przygotowane korzystniejsze opłaty w złotówkach.

W dobie pandemii tęsknimy za organizacją tradycyjnych konferencji, dlatego też organizatorzy planują aby Kongres FIG umożliwił bezpośrednie spotkanie z elementami konferencji hybrydowej (transmisja wybranych sesji). Uczestnicy zdalni nie będą jednak mieli możliwości prezentacji referatów i uczestniczenia w każdej z sesji. Termin wrześniowy Kongresu ma być gwarantem planów organizacji wydarzenia w formie bezpośredniego spotkania, za co trzymamy kciuki. Jesteśmy przekonani, że się uda.