Zróżnicowanie regionalne Ukrainy a wojna z Rosją – wykład on-line Aleksandra Kuczabskiego

Kalendarz dnia 9 Mar 2023

„Zróżnicowanie regionalne Ukrainy a wojna z Rosją” to tytuł najbliższego wykładu, który wygłosi Aleksander Kuczabski w Oddziale Poznańskim Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Zapraszamy na spotkanie w formie on-line, które odbędzie się w czwartek 9 marca 2023 r. o godz. 18:00 na platformie Microsoft Teams.

Zróżnicowanie regionalne Ukrainy a cele Rosji

Zróżnicowanie regionalne Ukrainy Od lat Federacja Rosyjska podważa suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, a w ostatnim roku agresywna antyukraińska polityka Kremla przybrała postać zaborczej wojny konwencjonalnej.

Jakie cele strategiczne Federacji Rosyjskiej realizowane są aktualnie w Ukrainie? Na czym opiera się rzeczywisty „plan Putina”? jak zróżnicowanie terytorialne Ukrainy wpłynęło na plany wojenne wobec Ukrainy? Oto pytania, na które odpowiedzi będziemy szukać podczas prelekcji. Wykład będzie polegał przede wszystkim na analizie roli aspektów geograficznych, determinujących charakter, przebieg i perspektywy wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Gość spotkania

Aleksander Kuczabski Aleksander Kuczabski – geograf społeczno-ekonomiczny, pochodzi ze Lwowa, od lat pracuje w polskich uczelniach. Specjalizuje się w badaniach z zakresu transformacji ustrojowej krajów Europy Środkowej i Wschodniej, reform podziałów terytorialnych w krajach postkomunistycznych, oraz zagadnień związanych z samorządem terytorialnym, rozwojem lokalnym i regionalnym. Szczególną rolę w jego badaniach zajmuje geografia społeczno-ekonomiczna Ukrainy.