Green Track Stop „Spacer po lesie – partycypacyjne badania dla lasów”

Kalendarz dnia 16 Maj 2022

Green Track Stop W najbliższych dniach odbędzie się wydarzenie Green Track Stop „Spacer po lesie – partycypacyjne badania dla lasów”. Inicjatorami i organizatorami są badacze z Karlsruher Institut für Technologie (KIT) w ramach unijnej kampanii Green Track. Zapraszamy wszystkich młodych Europejczyków do udziału w tym obywatelskim przedsięwzięciu!

Przed każdym uczestnikiem Green Track Stop stoi następujące zadanie: Wybierz się na spacer po lesie w pobliżu swojego domu, szkoły lub uczelni w dowolnym czasie między 16 a 22 maja i odpowiedz na pytania zawarte w krótkiej ankiecie internetowej. Dzięki kwestionariuszowi chcemy się dowiedzieć, jak postrzegasz znaczenie lasów i czego oczekujesz od przyszłej gospodarki leśnej. Wyniki ankiety zostaną przeanalizowane i przekazane Komisji Europejskiej w formie krótkiego raportu.

Wydarzenie Green Track Stop jest również obywatelską kampanią naukową mającą na celu stworzenie bazy danych geotagowanych zdjęć lasów dla całej Europy! Podczas spaceru w lesie nie zapomnij więc zrobić jednego (lub kilku!) zdjęć z włączonym geotagowaniem w ustawieniach aparatu fotograficznego smartfona. Zachęcamy do wypełnienia ankiety w trakcie lub bezpośrednio po spacerze po lesie. Jest ona dostępna w 6 różnych językach:

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia oraz na Twitterze.