GeoNight 2022 – 1 kwietnia 2022

Kalendarz dnia 1 Kwi 2022

GeoNight 2022 GeoNight 2022 odbędzie się 1 kwietnia 2022 roku jednocześnie na całym świecie. Nieważne jak – twarzą w twarz, online czy hybrydowo – ważne jest, abyśmy się spotkali. Zarezerwujcie termin! I pamiętajcie, aby do 21 lutego zgłosić swoją propozycję wydarzenia! PRZEDŁUŻONY TERMIN zgłaszania wydarzeń!!! Wydarzenia można zgłaszać do 28 lutego 2022.

W tym roku przypada szósta edycja „Nuit de la Géographie / GeoNight”. Jest to inicjatywa zapoczątkowana w 2017 r. przez Comité National Français de Géographie (CNFG). Obecnie GeoNight jest aktywnie wspierane i promowane przez Europejską Asocjację Towarzystw Geograficznych (EUGEO) oraz Międzynarodową Unię Geograficzną (IGU). Z biegiem lat coraz to nowe kraje mają swój udział w tej niesamowitej przygodzie. Na całym świecie zorganizowano setki wydarzeń, aby promować geografię i geografów. Bo przecież geografia ma znaczenie!

Pomimo przepisów zdrowotnych i surowych środków wprowadzonych w wielu krajach w 2021 roku, 36 krajów i kilka tysięcy osób wzięło udział w 5. edycji GeoNight. To tylko dowód na ogromny entuzjazm towarzyszący temu wydarzeniu na całym świecie. Daje nam to pewność, że GeoNight 2022 będzie wielkim sukcesem geografii. Podobnie jak rok temu, do tej inicjatywy dołączy na pewno Polskie Towarzystwo Geograficzne.

Głównym celem wydarzeń GeoNight 2022 jest promowanie geografii i geografów wśród szerokiego grona odbiorców w ciągu jednej nocy / wieczoru w roku, jednocześnie na całym świecie. Mamy nadzieję, że w tym roku będziemy mieć możliwość zorganizowania tych wydarzeń tak, aby spotkać się osobiście. Jeśli zdecydujecie się zorganizować wydarzenie online, można rozważyć różne działania, takie jak wykłady, podcasty, konkursy na postery / zdjęcia, wirtualne spacery miejskie, quizy. Po prostu bądźcie kreatywni, jak zawsze!

Dzięki Włoskiemu Stowarzyszeniu Geografów w zeszłym roku uruchomiono stronę internetową GeoNight: http://www.geonight.net/. Zapraszamy do obejrzenia ubiegłorocznych wydarzeń! Serwis gromadzi informacje o organizowanych wydarzeniach oraz o samej inicjatywie. Jest również źródłem informacji dla organizatorów. W tym roku będziemy oczywiście ponownie korzystać z tej platformy. Dlatego już teraz zajrzyjcie na stronę i zgłoście swoje wydarzenie na GeoNight 2022 za pomocą specjalnego FORMULARZA ONLINE. Termin nadsyłania wypełnionego formularza upływa 21 lutego. Wskazówki dotyczące organizacji wydarzeń znajdziecie TUTAJ.

Mapa wydarzeń GeoNight2022