7. Zamojski Festiwal Podróży „Eskapady Kresowe”

Kalendarz dnia 24 Wrz 2021

Eskapady Kresowe 2021 W weekend 24-26 września 2021 r. zapraszamy na 7 Zamojski Festiwal Podróży „Eskapady Kresowe”, który odbędzie się w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu. Pomysłodawcą wydarzenia jest wieloletni członek PTG – Jacek Zbigniew Podkościelny. Po raz pierwszy partnerem festiwalu jest Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Geograficznego!

Pierwszego dnia odbędą się prelekcje przygotowane specjalnie dla młodzieży szkolnej tzw. „Warsztaty młodego podróżnika”. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się o tym jak jak zacząć swoją przygodę w górach (Magdalena Gąbka), poznać tajemnice podziemnego świata (Katarzyna Mięsiak-Wójcik) oraz posłuchać o walorach przyrodniczych Islandii – krainy ognia i lodu (Jacek Zbigniew Podkościelny).

Kolejnego dnia (sobota) o godzinie 16.00 planowane jest uroczyste otwarcie Festiwalu. Wśród zaproszonych gości są:

  • zamojski podróżnik Marek Marcola, który przedstawi swoje wrażenia z pobytu na „Południu Afryki, RPA i Eswatini”
  • podróżnik, pisarz, laureat m.in. Kolosów Tomasz Owsiany, który opowie o swoim pobycie w „Gujanie Francuskiej – kraju naprawdę i na niby”
  • dziennikarz, fotograf, podróżnik i pisarz Piotr Trybalski, który w rozmowie z prowadzącymi festiwal opowie o swojej nagrodzonej kilka dni temu książce pt. „Wszechmogący. Człowiek, który wymyślił Himalaje. Biografia Andrzeja Zawady”
  • Jacek Struk, Jacek Zbigniew Podkościelny, Edward Szlęzak, Janusz Smoleń, Michał Loj z prelekcją „Pamir i Pik Lenina”, w której przestawią relację z tegorocznej próby zdobycia kirgistańskiego siedmiotysięcznika
  • himalaista Ryszard Pawłowski z wystąpieniem „50 lat w górach”, który spróbuje podsumować swoje górskie życie – zarówno jako himalaisty, jak i przewodnika górskiego.

Ostatni dzień to zaproszenie na zwiedzanie z przewodnikiem Parku Miniatur Kresowych w Budach.

WAŻNE!!! Z powodu pandemii liczba miejsc na 7 Zamojski Festiwal Podróży „Eskapady Kresowe” jest ograniczona. Bilety (koszt tylko 6 zł) w kasach CKF Stylowy w Zamościu lub online na stronie stylowy.net. Zapraszamy!