Ogarnij Gegrę! 2021

Kalendarz dnia 19 Kwi 2021

Samorząd Studentów Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, jak co roku, specjalnie dla maturzystów zdających geografię, organizuje akcję „Ogarnij Gegrę!”. Wykłady odbywają się w godzinach popołudniowo-wieczornych od 19 do 23 kwietnia 2021 r.

„Ogarnij Gegrę!” to kompleksowy cykl wykładów powtarzający wszystkie najważniejsze i najbardziej przydatne zagadnienia, które mogą pojawić się na majowym egzaminie dojrzałości. Kurs ten ma za zadanie uzupełnić wiedzę z geografii, dzięki której uczniowie szkół średnich poprawią swoje wyniki maturalne. Poruszane przez cały tydzień tematy wyjaśniają zagadnienia zawarte w aktualnej podstawie programowej. Wykłady te są prowadzone przez grupę jednych z najlepszych pracowników dydaktycznych Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW. W harmonogramie znajdą się między innymi takie pozycje jak: geografia fizyczna Polski, geografia polityczna, procesy endo- i egzogeniczne czy też zagadnienia z meteorologii oraz hydrologii, a więc jedne z najbardziej przydatnych i potrzebnych dziedzin do przyswojenia na egzamin maturalny.

Tegoroczna, jedenasta już, edycja „Ogarnij Gegrę”, ze względu na sytuację epidemiologiczną, odbędzie się w formie online na platformie Clickmeeting, a nie jak w latach ubiegłych w Auditorium Maximum, czyli największej auli na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego. Na organizowany przez studentów kurs maturalny odbywa się rejestracja za pośrednictwem formularza udostępnionego na wydarzeniu na Facebooku pod adresem: https://fb.me/e/PIFD2adS.

Wydarzenie cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy frekwencja maturzystów. Rokrocznie uczestniczy w nim ponad 700 osób. Wstęp na kurs maturalny jest całkowicie bezpłatny, jednak nie należy zwlekać z zapisaniem się, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. W tegorocznej edycji pomiędzy poszczególnymi wykładami będą odbywać się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, a więc tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – polecamy kontakt przez fanpage Ogarnij Gegrę oraz e-mail: ogarnij.gegre@samorzad.uw.edu.pl.