Jak Aborygeni zmienili Australię? Jak Australia zmieniła Aborygenów?

Kalendarz dnia 11 Mar 2021

„Jak Aborygeni zmienili Australię? Jak Australia zmieniła Aborygenów?” to tytuł prelekcji Radosława Nawrota. Wykład ten będzie częścią najbliższego spotkania organizowanego online przez Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Spotkanie odbędzie się w czwartek 11 marca 2021 r. o godz. 18.00 na platformie Microsoft Teams.

Tematyka prelekcji

Spośród wszystkich kontynentów Australia wydaje się szczególnie oryginalna. Jest to miejsce o unikalnej geografii, klimacie, faunie i florze, stosunkowo późno tknięte przez człowieka – nie tylko przez europejskich kolonizatorów, ale i przybyłych tysiące lat wcześniej aboryginalnych mieszkańców tego kontynentu. Jedni i drudzy bardzo zmienili Australię, a Australia bardzo zmieniła ich. Nie ma bowiem chyba na świecie miejsca, w którym relacje między człowiekiem a przyrodą widać tak dobrze jak tam. Zapraszamy na spotkanie na temat Australii i jej niezwykłych mieszkańców – Aborygenów.

Prelegent

Radosław Nawrot – jest z wykształcenia prawnikiem, a pracuje jako dziennikarz. Pasjonuje go przede wszystkim sport, ale także historia, geografia, film oraz przyroda i zoologia. Jest autorem kilku książek, w tym powieści „Szachownica”, która została wyróżniona w konkursie literackim Wydawnictwa Miejskiego Posnania i Fundacji Rozwoju Miasta Poznania na powieść o powstaniu wielkopolskim. Książka ukazała się w maju 2020 roku. W 2021 roku ukaże się wydana własnymi siłami książka o Australii zatytułowana „Australia, no worries!”. Pierwszy tom poświęcony będzie Tasmanii. Uwielbia podróżować po świecie – odwiedził około stu krajów świata, w tym kilkukrotnie Australię.