Prelekcja pt. Na dach Persji, czyli wyprawa w góry Elburs i na Demawend

Kalendarz dnia 12 Lis 2020

„Na dach Persji, czyli wyprawa w góry Elburs i na Demawend” to tytuł kolejnej prelekcji w ramach cotygodniowych wykładów przygotowanych przez Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Prelekcja odbędzie się online, w czwartek 12 listopada 2020 r. o godz. 17.15.

Tym razem naszym gościem będzie mgr Jacek Podkościelny, który opowie o wyprawie w irańskie góry Elburs oraz o zdobyciu dachu Persji czyli wulkanu Demawend (5610 m n.p.m.). Współorganizatorem wydarzenia jest Klub Wysokogórski Lublin. Spotkanie zostanie zrealizowane na platformie Microsoft Teams.

Prelegent

Jacek Podkościelny, nauczyciel geografii w zamojskich szkołach średnich, organizator i przewodniczący Zamojskiego Towarzystwa Turystycznego, członek Klubu Wysokogórskiego Lublin, pomysłodawca i organizator Zamojskiego Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe”. Prezes zamojskiego Klubu Tenisowego Return. Z zamiłowania podróżnik, alpinista – zdobył m.in. Mont Blanc, Kilimandżaro, Kazbek, Ararat i Jebel Toubkal. W Katolickim Radiu Zamość prowadzi autorską audycję „Podróże dalekie i bliskie”.