PTG partnerem w projekcie GEODESOLA

Z radością informujemy, że Polskie Towarzystwo Geograficzne zostało partnerem w projekcie GEODESOLA, realizowanym przez Uniwersytet Warszawski. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA), w ramach programu „Promocja Zagraniczna” (nr naboru: 10/2019). Projekt realizowany będzie do końca września 2020 roku.

Polskie Towarzystwo Geograficzne odpowiedzialne jest w projekcie GEODESOLA za opracowanie efektów współpracy międzynarodowej w formie wirtualnego przewodnika o zrównoważonym rozwoju. Przewodnik zostanie opublikowany na stronach internetowych PTG. Materiały w formie esejów mają popularyzować wiedzę geograficzną poprzez atrakcyjny opis realizacji współpracy międzynarodowej dotyczącej tematyki rozwoju zrównoważonego. Publikacji przewodnika towarzyszyć będzie odpowiednia kampania marketingowa, której celem jest dotarcie z informacjami do możliwie szerokiego grona odbiorców.

Kluczowym wydarzeniem projektu GEODESOLA będzie międzynarodowy kongres nt. zrównoważonego rozwoju. Kongres zorganizowany przez Uniwersytet Warszawski odbędzie się w dniach 9-10 września 2020. Kongres składać się będzie z dwóch równoległych wydarzeń: XXII Sympozjum Polsko-Meksykańskiego oraz III Sympozjum Polsko-Kolumbijskiego. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na wydarzenie.