III Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Problemy i wyzwania geografii transportu

Kalendarz dnia 10 Maj 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Problemy i wyzwania geografii komunikacji” organizowanej wspólnie przez Komisję Geografii Komunikacji Polskiego Towarzystwa Geograficznego i Uniwersytet Gdański w dniach 10-11 maja 2018 r.

Rok 2018 r. jest szczególny dla Polskiego Towarzystwa Geograficznego, które przeżywa 100 rocznicę istnienia. Konferencja wpisuje się w obchody pięknego jubileuszu i jest znakomitą okazją do zaprezentowania aktualnych badań naukowych z zakresu transportu i łączności, a także ich podsumowań w ujęciu wieloletnim.

Zapraszamy także do udziału w fakultatywnej sesji terenowej, która odbędzie się na Żuławach w piątek 11 maja. W ramach tej sesji odbędzie się przejazd specjalnym pociągiem wąskotorowym Żuławskiej Kolei Dojazdowej, będzie okazja do dyskusji naukowej na temat funkcjonowania tego typu atrakcji turystycznych, a także obejrzymy teren pod planowany przekop Mierzei Wiślanej i m.in. odwiedzimy budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Gdańsk-Nowy Dwór Gdański.

Pragniemy poinformować, że kolejne edycje konferencji będą organizowane przez członków Komisji z innych ośrodków (w 2019 r. planowana jest konferencja w Łodzi, a w 2020 r. w Krakowie).

Do pobrania: